Kandidáti 2022

Kandidáti do zastupitelstva města pro volby 2022.

1. Michal Velan (46 let, živnostník, dobrovolný hasič)

Šlapaňák od narození a srdcem. Kandiduje za „Nezávislé“ od roku 2002 a aktivně se podílí na dění ve městě ať jako občan, zastupitel či dobrovolný hasič. A být dobrovolným hasičem je jeho celoživotní poslání. Byl 23 let starostou místního sboru. Pracovně se dlouho pohyboval na různých manažerských pozicích.
2. Eva Polášková (45 let, živnostnice)

Bydlí ve Šlapanicích přes 10 let a taky zde podniká. Aktivně se zapojuje zejména jako členka komise – posléze výboru pro informace a média.
3. Štěpán Holásek (21 let, student, dobrovolný hasič)

Obětavý záchranář tělem i duší. Angažuje se zejména jako místní dobrovolný hasič, záchranář (Český červený kříž) a míří ke Zdravotnické záchranné službě. Je také aktivním stárkem na Šlapanických slavnostech a zapojuje se do kulturního a společenského života.
4. Petr Vostal (29 let, hasič z povolání, dobrovolný hasič)

Další odchovanec hasičského sboru, který to dotáhl až na hasiče z povolání. Je aktivní nejen jako místní dobrovolný hasič, ale je i vášnivým myslivcem, ochráncem přírody, a zajímá se o dění ve městě.
5. Ing. Jakub Kříž (31 let, podnikatel)

Do Šlapanic se přistěhoval nedávno a město si oblíbil. Má vlastní účetní firmu a ekonomické vzdělání a praxi by rád využil také pro službu městu.
6. Milan Palásek (57 let, manažer)

Zkušený manažer, který prošel několika firmami. Šlapanice jsou pro něj srdeční záležitostí a angažuje se již několik let i v místní politice.
7. Jakub Častulík (33 let, vývojový pracovník)

Další Šlapaňák od narození, který se dlouhodobě angažuje v místním životě ať už jako bývalý stárek, dnes člen Kulturního spolku hrbatý hrozen či jako člen městské komise pro kulturu (názvy se mění). Je vášnivým sportovcem a rybářem.
8. Jolana Zouharová (52 let, podnikatelka)

Podnikatelka s vášní pro kvalitní architekturu, design a umění. Nadšená cestovatelka s typickým úsměvem ve tváři. Srdcem Šlapaňačka. Za „Nezávislé“ kandiduje pravidelně i se svou maminkou Dobromilou Kusovou, která se letos rozhodla odejít do kandidátského důchodu. Obě je můžete potkat na pravidelných procházkách městem. Doprovod jim dělá šarpej Bono.
9. Pavlína Macháčková (42 let, vedoucí prodejny)

Ve Šlapanicích žije od dětství. Je aktivní členkou hasičského sboru a vede prodejnu Světluška na Riegrově ulici.
10. Alena Prosecká (51 let, příslušnice HZS ČR)

Velmi společensky aktivní a stále usměvavá. Kromě toho, že je hasičkou z povolání, je předsedkyní Spolku přátel dobrého vína.
11. MUDr. Tomáš Vaňatka (54 let, lékař)

V mládí oblíbený pionýrský vedoucí, posléze lékař v několika nemocničních zařízeních, který dnes slouží na letecké záchrance v Jihlavě. Bydlištěm a srdcem je však stále ve Šlapanicích. Mezi kandidáty za „Nezávislé“ patří ke zkušeným veteránům.
12. Radek Polášek (42 let, živnostník)

Před lety se zabydlel i s podnikáním ve Šlapanicích, ze kterých ujíždí zejména na svém oblíbeném kole. Jinak zkušený „ajťák“, který si poradí s mnoha záludnostmi techniky.
13. Zdeněk Martínek (37 let, IT specialista, dobrovolný hasič)

Další rodilý Šlapaňák, který má záchranářství v srdci. Kromě toho, že se angažuje jako místní dobrovolný hasič, je také dobrovolným zdravotnickým záchranářem. Profesně i koníčkově je velmi zručným pomocníkem ve světě IT technologií.
14. Ing. Zdeňka Hrubá (70 let, důchodkyně)

Svou účastí je další veteránkou na kandidátní listině „Nezávislých“, kde dlouhá léta pomáhá zejména svými znalostmi v oblasti financí.
15. Bc. Richard Straka (67 let, důchodce, dobrovolný hasič)

Bohužel jediný zástupce Bedřichovic na kandidátní listině. Dlouholetý starosta Sboru dobrovolných hasičů Bedřichovice, vášnivý veteránista a srdcař.
16. Jaroslav Havlíček (63 let, důchodce)

Další náš zasloužilý veterán na kandidátce, který svými zkušenostmi může inspirovat další. Mnoho let pracoval v různých pozicích přímo pro město a zná tak místní problematiku.
17. Helena Junová (59 let, zdravotní sestra)
Šlapaňačka a zdravotnice tělem i duší, od mládí členka Hasičského sboru Šlapanice.

Přijďte k volbám 23. a 24. 9. 2022.
Děkujme, že nepromarníte svůj hlas.