O NÁS

Náš vznik se datuje rokem 1992, kdy se po rozpadu Občanského fóra rozdělila místní politická scéna a vzniklo tak naše Sdružení nezávislých kandidátů. Od té doby fungujeme (s drobnými variacemi názvů) na politické scéně ve Šlapanicích a Bedřichovicích, kdy jsme v každých komunálních volbách získali posty v zastupitelstvu města.

Kdo jsou naši kandidáti, členové? Jsme složení z obyvatel města, kterým záleží na tepu života, a angažují se zejména v místních spolcích a organizacích. Najdete mezi námi místní živnostníky a podnikatele, učitele místních škol a příslušníky mnoha dalších profesí, které sdružuje zájem o místní dění. A tak jsou naše tváře známé zejména z pořádání různých společenských, kulturních a sportovních akcí. Prostě jsme vždy tam, kde se něco v tomto městě děje, a to včetně městských poradních orgánů.

Nehrajeme si na velkou politiku, nejdeme cestou velkých politických stran, nehledáme v politice kariéru a nějaký další růst mimo naše město. Jsme patrioti, záleží nám na našem městě, jeho udržitelném vývoji a vnitřním životě. Snažíme se hlavně jít cestou zdravého „selského“ rozumu. Stavíme na stabilním programu i personální základně. To vše bez zbytečně megalomanských vizí, nesplnitelných slibů a politického patosu. Nejsme pevně organizovaná strana, spoléháme na přirozenou soudržnost a názorovou shodu.

Historie